DünyaManşet

İnce basın toplantısında ne açıklayacak? Partinin 11 kurmayı “çekilelim” diyor

Türkiye‘de 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan ve AKP’ye karşı oluşturulan ittifaka katılmayarak oyları böldüğü için eleştirilen eski Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin bugün saat 14.00’da yapacağı basın toplantısıyla adaylıktan çekileceği konuşuluyor

İnce adaylıktan çekilecek mi?

SÖZCÜ yazarı Aytunç Erkin, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin kurmaylarıyla toplantı yaptığı ve toplantıda çoğunluğun çekilme yönünde karar aldığı bilgisini paylaştı. İnce’nin henüz karar vermediğini ifade eden Erkin, genel merkeze giden İnce’nin açıklama yapacağını duyurdu. Partiden yapılan açıklamada İnce’nin saat 14:00’da kameraların karşısına geçeceği ifade edildi.

Muharrem İnce

Erkin İnce’nin, kurmaylarıyla yaptığı toplantının detaylarını Sözcü Televizyonu’nda canlı yayınlanan Ebru Baki ile Para Politika programında aktardı.

Erkin: 11 isimden 8’i “çekilelim” dedi

İnce’nin bir otelde 11 yakın çalışma arkadaşıyla bir toplantı yaptığını ifade eden Erkin “Bu 11 isimden 8’i seçimin ikinci tura kalmayacağını bu nedenle çekilme yönünde karar alınması gerektiğini İnce’ye aktarıyor. Bunun üzerine İnce ‘bunu bir düşünelim’ diyor. Şuan partinin genel merkezine gidiyor ve bu konuda ilerleyen saatlerde bir açıklama yapacak” dedi.

Saat 14.00’da açıklama yapılacak

Memleket Partisi’nden yapılan açıklamada ise “Cumhurbaşkanı adayımız ve Memleket Partisi Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce, bugün saat 14:00’te Parti Genel Merkezimizde basın toplantısı düzenleyecektir.” denildi.Başa dön tuşu