DünyaInstagramMagazinSürmanşet

Cuma ve Cumartesi geceleri sadece 30 yaş üstü müşterilere hizmet veriliyorABD‘deki bir bar, mekanda çıkan kavgaları engellemek amacıyla hafta sonları 30 yaş altı müşterilere hizmet vermeme kararı aldı

Cuma ve Cumartesi geceleri sadece 30 yaş üstü müşterilere hizmet veriliyor

Ohio eyaletindeki Groveport şehrinde yer alan Donerick’s Pub, Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda, cuma ve cumartesi geceleri sadece 30 yaş ve üstü müşterilerin mekana alınacağını belirtti.

Gönderide, kuralın hiç kimse için esnetilmeyeceği ve söz konusu günlerde sadece nakit parayla ödeme alınacağı bildirildi.

Bir Facebook kullanıcısı, paylaşıma “Sadece nakit ödeme zorunluluğu kesinlikle 30 yaş altını bardan uzak tutar” yorumunu yaparken, bir diğeri “Bence yaş sınırını 35’e çekmelisiniz” ifadelerini kullandı.

İşletme, kararın neden alındığını açıklamazken yorumlar kısmına “İşletmemizi güvenli hale getirmek ve şiddeti azaltmak için farklı yöntemler denemeyi sürdüreceğiz. Müşterilerimizi güvende tutmak bizim en önemli önceliğimiz” diye yazdı.

Karar, Barda çıkan kavgaları önlemek için alındı

New York Post’un (NYP) aktardığına göre yaş sınırı kararı son zamanlarda barda çıkan kavgaları engellemek amacıyla alındı.

Haberde, barda yaklaşık iki hafta önce çıkan bir kavgada, çıplak bir kadının başka bir kadına saldırdığı bildirildi.

Facebook kullanıcıları da gönderiye yaptıkları yorumlarda, son dönemde barda birkaç kez kavga çıktığını belirtti.

NYP, kavgaya karışan kişilerin kimliklerinin paylaşılmadığını, Donerick’s Pub’ın da yorum talebini reddettiğini aktardı.Başa dön tuşu