DünyaGüncelInstagramSürmanşet

Yerlikaya: Diyarbakır’da üç, Mardin’de ise iki vatandaşımız hayatını kaybetti 

Diyarbakır’ın Çınar ve Mardin’in Mazıdağı ilçeleri arasındaki ekili alanlarda çıkan anız yangınında beş kişi hayatını kaybetti, 29 kişi de yaralandı

Türkiye İçişleri Bakanı Yerlikaya: Diyarbakır’da üç, Mardin’de ise iki vatandaşımız hayatını kaybetti

Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına müdahale için Diyarbakır ve Mardin’in yanı sıra çevre illerden AFAD, Orman İşletme Müdürlüğü ve itfaiyeyle 112 Acil Sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi.

Türkiye İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X hesabından yaptığı paylaşımda yangın hakkında bilgi verdi:

“Diyarbakır İli Çınar ilçesi Köksalan Kırsal Mahallesinde saat 22:15’te anız ile örtü yangını olarak başlayan ve rüzgârın şiddetiyle Yazçiçeği, Bağrık ve Ağaçsever mahallelerini etkileyen yangın, Mardin Mazıdağı ilçesi Yücebağ, Şenyuva ve Yetkinler mahallesi istikametine doğru da ilerlemiş ancak ekiplerimizin ve vatandaşlarımızın yoğun çalışması sonucu tamamen kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir.

“Diyarbakır’da 11, Mardin’de ise 18 vatandaş yaralandı”

Yangında maalesef Diyarbakır’da üç vatandaşımız, Mardin’de iki vatandaşımız hayatını kaybetmiş, Diyarbakır’da 11 vatandaşımız, Mardin’deyse 18 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılarımızın tedavileri devam etmektedir.”

Diyarbakır ve Mardin Valilikleri yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.Başa dön tuşu