DünyaInstagramSürmanşetYaşam

Sanıklardan biri beş, diğer ise altı yıl hapis cezasına çarptırıldı

Atina‘daki Karma Jürili Temyiz Mahkemesi, Eylül 2018’de LGBTQ aktivisti Zak Kostopoulos‘un ölümüyle ilgili iki sanığı mahkûm etti

Sanıklardan biri beş, diğer ise altı yıl hapis cezasına çarptırıldı

Yunanistan’da 2018 yılında LGBTQ aktivisti Zak Kostopoulos’u öldürmekten suçlu bulunan kuyumcu beş yıl hapis cezası alırken, emlakçı ise altı yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bu karar, mahkemenin sanıkların suçluluğunu onaylayan ancak oybirliğiyle onlara daha önceki yasal yaşamlarını hafifletici sebep olarak tanıyan önceki kararını takip ediyor.

Mahkeme ayrıca Kostopoulos’un Gladstonos Caddesi’ndeki kuyumcuya karşı “uygunsuz davranışını” hafifletici sebep olarak kabul etti.

Ancak, Savcı sanıklar için herhangi bir müsamaha gösterilmesine karşı çıktığı için bu kabul kısmiydi.

Savcı St. Kostarelos, herhangi bir hafifletici sebebin kabul edilmesine özellikle itiraz etti. Kuyumcunun Kostopoulos’u mağazanın içinde sıkıştırdığını ve ona aşırı derecede saldırdığını savundu. Savcı ayrıca emlakçının fedakarlıktan dolayı müdahale ettiği iddiasına itiraz etti ve savunmasındaki tutarsızlıkları vurguladı.

Sanıklar başlangıçta üç hafifletici durum talep etmişti: önceki yasal yaşamları, mağdurun iddia edilen uygunsuz davranışları ve olaydan sonra iddia edilen iyi davranışları.Başa dön tuşu