GenelKıbrısManşetSağlık

Hacıpantelas: Bulaşma oranı yüzde 0.6’ya düştü

Kıbrıs‘ın güneyinde Covid-19‘a karşı alınan tedbirlerde Paskalya yortusu öncesinde bazı esneklikler yapıldı

Safe Pass, kişi sınırlamaları ve maske zorunluluğu askıya alınıyor

Haravgi gazetesi yarından itibaren geçerli olacak kararların dün Bakanlar Kurulu tarafından onaylandığını yazdı.

Gazete, tedbirlerin esnetilmesi çerçevesinde yeme-içme yerleri ve eğlence merkezlerinin dış alanlarında “Safe pass” uygulaması ve evlerle yeme-içme alanlarındaki masalardaki kişi sayısı sınırının askıya alınmasına karar verildiğini kaydetti.

22 Nisan itibarıyla yeme-içme alanları ve eğlence merkezlerinin dış alanlarında çalışan kişilerin, maske kullanım zorunluluğu da askıya alınıyor.

Hacıpantelas: Bulaşma oranı yüzde 0.6’ya düştü

Habere göre Sağlık Bakanı Mihalis Hacıpantelas, Covid-19 bulaşma oranının yüzde 0.6’ya düştüğüne işaret ederek, bakanlığa gelen günlük vaka sayılarının da düştüğünden söz etti.

Hacıpantelas, hastaneye yönelik yatışların da azaldığını ve bu rakamın şu anda 130 kişi olarak kaydedildiğini belirtti. Hacıpantelas, bir soru üzerine, bakanlığın günlük aldığı rakamların düşük olduğunu söyledi.

Kıbrıs’ın epidemiyolojik görüntüsünün iyileşmeye başlamasının tedbirlerde esnekliğe gidilmesine yol açtığını söyleyen Pantelas, tedbirlerin kaldırılmadığını, askıya alındığını, kendini koruma tedbirlerine uyulmaması halinde şu anda hâkim oldukları iyi görüntüye sahip olamayacaklarını da ifade etti.

Hacıpantelas, bu askıya alma olayının ve planların sonlandırılmasını gerektirecek yeni bir varyantın olmaması temennisinde de bulundu.

Rum Basını/Fatma KişmirBaşa dön tuşu