GüncelInstagramKıbrısManşetSiyaset

İzzet İzcan: Erken bir çözümle uluslararası hukuk içine girerek mevcut sorunlar aşılabilir

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, Kıbrıslı Rumların malları üzerine inşaat yapan İsrailli iş adamı Aykut’un tutuklanmasının ardından, Kuzey Kıbrıs’ta Kıbrıslı Rumlara ait arazi üzerine konut yapan Alman vatandaşının da gözaltına alınmasının, mülkiyet konusunda yeni bir sürecin başladığını gösterdiğini vurguladı

İzcan: Zor ve karmaşık bir döneme girildi

Kıbrıs sorununun çözümü değil, hukuk yolu ile hesaplaşmanın gündeme geldiğini belirten İzzet İzcan, zor ve karmaşık bir döneme girildiğini belirtti.

Türkiye’deki AKP iktidarı ve onun Kuzey Kıbrıs’taki temsilcileri aracılığı ile uygulamaya sokulan çözümsüzlük siyasetinin, halkı karanlık bir yola soktuğunu dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Kıbrıslı Türklerin sanık sandalyesine oturtulmakla karşı karşıya kaldığını vurguladı.

“Erken bir çözümle uluslararası hukuk içine girerek mevcut sorunlar aşılabilir”

“ BM Güvenlik Konseyi kararları temelinde federal çözüme ulaşmaktan başka çare yoktur “ diyen İzzet İzcan, erken çözümle uluslararası hukuk içine girerek mevcut sorunların aşılabileceğini vurguladı.

Gün 24 saat halka yalan söyleyen statükocuların, “ Dut yemiş bülbül “ gibi sustuklarını dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, halkı maceraya sürüklemekte olduklarını vurguladı.Başa dön tuşu