Adli OlaylarGüncelInstagramKıbrısManşetSiyaset

Dursun Oğuz: Herhangi bir kişiye özel muamele yoktur

Cumhuriyet Meclisi’nde bugün gerçekleştirilen toplantıda söz alarak konuşma yapan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman‘ın ‘sahte reçete‘ soruşturması kapsamında Polis tarafından tutuklanan eczacı ve doktorların kelepçelenmesiyle ilgili çıkışına, atanmış İçişleri Bakanı Dursun Oğuz‘dan “hükümet adına özür” cevabı geldi

Dursun Oğuz: Hükümet adına özür diliyoruz

CTP Genel Başkanı Erhürman meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada, “sahte reçete” soruşturması sürecine atıfta bulunarak, “Neden 80, 90 yaşında bir eczacı, bir hekim bu muameleye tabi tutulurken ‘x’ kişi başka bir muameleye tabi tutuldu? Bu insanlardan özür dileyin” ifadelerini kullandı.

Erhürman’ın ardından söz alan atanmış İçişleri Bakanı Dursun Oğuz ise, Erhürman’ın sözlerine karşılık olarak “Hükümet olarak özür diliyoruz” dedi.

“Herhangi bir kişiye özel muamele yoktur”

Sözlerinin devamında geçtiğimiz hafta “sahte diploma” soruşturmasında polis ve yargı eliyle kamuoyunun dikkatinden kaçırılan Juju lakablı Fatoş Ünal ve çalışma izinleriyle ilgili rüşvet aldığı tespit edilerek tutuklanan Çalışma Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Oğuz Köse’ye kelepçe takılmamasına tepki gösteren Erhürman’a cevap veren Oğuz, konuyla ilgili olarak Polis Genel Müdürlüğü’nün 26 Haziran 2024 tarihinde tutuklu kişilerin sevk ve taşınması emirnamesinde değişiklik yapıldığını öne sürdü.

Oğuz, kelepçe takılmaması ile ilgili polis tarafından uygulama başlatıldığını ve emirname olarak yayımlandığını ifade ederek, “Herhangi bir kişiye özel bir uygulama yoktur” dedi.

Erhürman’ın, Polis’in tutuklanan bazı kişilerle ilgili ayrıcalık yapıldığını ima etmesi ve özellikle sahte reçete soruşturmasında henüz suçları netleşmeden kamuoyunun önüne atılan bu kişilerden özür dilenmesi gerektiği çağrısına uyan Oğuz, hükümet adına sahte reçete soruşturması kapsamında kelepçelenen insanlardan özür diliyoruz” şeklinde konuştu.Başa dön tuşu