KıbrısManşet

Akkurt’un iddiasını çürüten Sosyal Sigorta yatırım dökümü: Maaşı da 55 bin TL!

Cumhurbaşkanlığı danışmanlardan Aydın Akkurt, deprem sırasında Adıyaman İsias otelde bulunan Kıbrıslıtürk yurttaşların durumuyla ilgili yalan bilgi yayan bir diğer danışman Kartal Harman‘ın, o paylaşımları yaptığı sırada görevde olmadığını iddia etmişti, gazetemiz Harman’ın sigorta dökümüne ulaştı

Akkurt’un iddiasını çürüten Sosyal Sigorta yatırım dökümü!

Gazetemizin elde ettiği dökümlere göre; 1 Haziran 2022 tarihinde “İletişim Danışmanı” olarak Cumhurbakanlığı tarafından Sosyal Sigorta yatırımları yapılmaya başlanan Kartal Harman’ın yatırımlarına, 1 Temmuz 2022 itibariyle de “Sözleşmeli Personel” olarak devam edildi.

Akkurt’un, “Aylar önce görevden alındı” ifadelerinin aksine, Sosyal Sigortalar Dairesi’nin resmi dökümlerine göre 1 Şubat 2022 tarihinde de sigorta yatırımı yine Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan Kartal Harman’ın, işten durdurulduğuna dair bir ibarede bulunmuyor.

Kayıtlardan, Cemal Bulutoğluları döneminde Lefkoşa Türk Belediyesi’nde, 2017 yılında da İçişleri Bakanlığı’na sözleşmeli personel olarak istihdam edildiği anlaşılan Harman’ın vergilerimizle ödenen maaşının maliyeti ise brüt 55 bin 416 TL!

Özel Haber/Pınar Barut

Neler olmuştu?

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın İletişim Danışmanı Kartal Harman, deprem günü dün gün boyu kişisel sosyal medya hesabından acılı aileler dahil tüm kamuoyuna doğruluğu teyit edilmemiş yalan bilgiler vermişti

Büyük bir felaket ve krizin yaşandığı, acılı ailelerin çocuklarından haber alamadığı deprem bölgesinden, çocukların sayısına, vücudundaki yaralara, nerede olduklarına, kaç kişinin enkaz altından çıkarıldığına yönelik uydurulmuş haberler paylaşan Kartal Harman, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine sebep olmuştu.

Harman, Haziran 2022’de Ersin Tatar’ın sarayına İletişim Danışmanı olarak atanmıştı. Harman’ın, dün gün boyu kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaların bazıları şöyle:

 

 

Haberimizin tamamı için TIKLAYIN

Ayrıca Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Bölge Sorumlusu Avukat Cansu N. Nazlı, Adıyaman‘daki İsias otel enkazında olan Kıbrıslıtürk kafileyle ilgili yalan ve yanıltıcı bilgi yayan atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar‘ın İletişim Danışmanı Kartal Harman hakkında polise şikayette bulunmuştu

Haberin tamamı için TIKLAYINBaşa dön tuşu