EkonomiKıbrısSürmanşet

Sonüstün: Yaşananlardan Erdoğan sorumludur, statüko yıkılmalıdır

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Sekreteri Salih Sonüstün, Türk lirasının değer kaybının ardından iğneden ipliğe korkunç zamlar yaşanmaya başlandığını belirterek, emekçi halkın fakirleşmesinin hızlandığını söyledi

Sonüstün: Statüko yıkılmalıdır

“Bütün bunların sebebi içinde yaşadığımız statükodur” diyen Sonüstün, kuzey Kıbrıs’taki rejim yerinde durduğu sürece, Kıbrıs Türk toplumunun “Kedinin kuyruğundaki maşrapa “ gibi savrulmaya devam edeceğini vurguladı.

“Ah vah çekerek sorunların çözülmeyeceğini” belirten Sonüstün, “Statüko yıkılmalıdır. Statükonun yıkılarak yerine birleşik federal Kıbrıs’ın kurulması ve uluslararası hukuk içinde yerimizi almamızdan başka çıkar yol yoktur” dedi.

“Yaşananlardan Erdoğan sorumludur”

Türkiye’deki Erdoğan iktidarının bilerek ve isteyerek bu sonucu hazırladığını dile getiren BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, Erdoğan’ın seçimi kazanmak için Türkiye halkı ile beraber, Kıbrıs Türk toplumunu da ateşe attığını vurguladı.

Kurtuluşumuzun Ankara’nın boyunduruğundan kurtularak, özgürleşmekten geçtiğini dile getiren Salih Sonüstün, bunun dışında önlem alarak ekonomik krizin üstesinden geleceklerini söyleyenlere itibar edilmemesini istedi.Başa dön tuşu