KıbrısSürmanşet

Korkmazhan: Ercan Havalimanı yeniden kamulaştırılmalıdır

Bağımsız Milletvekili adayı Dr. Abdullah Korkmazhan, beraberindeki heyet ile birlikte Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTKS) ve Ercan Havalimanı’nı ziyaret etti

Korkmazhan: Ercan Havalimanı yeniden kamulaştırılmalıdır

HTKS Başkanı Cem Kapısız ve çalışanlar ile görüşen Korkmazhan, çalışanların sorunları ve Ercan Havalimanı’nda yaşananlar ile ilgili bilgi aldı.

Atanmış UBP-DP-YDP hükümetinin çalışanların haklarını ve halkı sömürdüğünü, yaptıkları her işte bir usulsüzlük, peşkeş ve adaletsizlik olduğunu kaydeden Korkmazhan, “Burada gereğinden daha az bir personel sayısı ile çalışanlar ağır koşullarda çalıştırılmakta, ek mesailer gerektiği şekilde ödenmemektedir. Bu sömürü ortamına son verilmeli, personel sayısı arttırılmalı ve çalışma şartları iyileştirilmelidir” dedi.

Ercan Havalimanı ve yer hizmetlerinin yeşil sermayeye peşkeş çekildiğini, kâr ortaklığı adı altından kamusal kaynakların sirkat edildiğini kaydeden Korkmazhan, gereken yatırımların hala yapılmadığını, yeni havalimanının sözde kaldığını kaydetti.

Ercan Havalimanı ve yer hizmetlerinin yeniden kamulaştırılması gerektiğini vurgulayan Korkmazhan, bu yönde mücadeleyi büyüteceklerini vurguladı.Başa dön tuşu