InstagramKıbrısManşetSiyaset

2 yıl önce Erdoğan’ın KKTC Meclis konuşmasını protesto eden CTP için ne değişti?

Yeni Ercan Havalimanı‘nın açılışına davet edilmediği söylenen ve TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın iki sene önce Meclis’te yaptığı konuşmayı protesto ederek oturuma katılmayan ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi‘nin (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, bugün UBP-DP-YDP Hükümet ortaklarıyla birlikte Erdoğan’ı karşılamak için sıraya girdi

Erdoğan adaya geldi

Uzmanlar tarafından yapımı henüz bitmediği, alt yapı ve teknik eksiklikleri nedeniyle uçuş güvenliği riski oluşturduğu söylenen yeni Ercan Havalimanı’nın açılışı ve 20 Temmuz 1974 savaşının yıldönümü için adaya gelen Erdoğan’ın beraberinde; oğlu Bilal Erdoğan, ittifak ortağı Milliytçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Yeni Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erdoğan ve HüdaPar Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu‘nun da olduğu görüldü.

Erdoğan’ı Meclis Başkanı Zorlu Töre, Meclis Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe, atama Başbakan Ünal Üstel, hükümet ortakları Erhan Arıklı ve Fikri Ataoğlu, atama Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, III. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, TC Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ve Bakanlar karşıladı.

Erhürman da Erdoğan’ı karşıladı

Karşılama heyetindeki bir isim ise dikkat çekti.

Basında törene davet edilmeyen muhalif kesimin içinde olduğu söylenen ve 19 Temmuz 2021 yılındaki Erdoğan’ın KKTC Meclis konuşmasını protesto ederek oturuma katılmayan CTP’nin Genel Başkanı Tufan Erhürman da karşılama ekibinin içinde yer aldı.

CTP Milletvekili Fazilet Özdenefe ise Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı sıfatıyla açılış töreninde yer aldı.Başa dön tuşu