InstagramKıbrısManşetSpor

Mine Atlı: Keşke Ebrar’ı sevebildiğimiz kadar Hazel’i de sevebilseydik…

Romanya‘da düzenlenen IFBB Uluslararası Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’na katılarak, “Body Fitness” kategorisinde şampiyon olan milli sporcu Hazel Oraç, ‘devletin’ başarılı olmak isteyen ve çalışan tüm sporcuların yanında olmak zorunda olduğunu söyleyerek, “Ama görmüyor, sahiplenmiyor ve desteklemiyor…” dedi

Oraç Atlı’ya teşekkür etti: Devlet yanımızda değil ama sizin gibi insanlar iyi ki varsınız

Romanya’dan şampiyon olarak dönen KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Milli Takım Oyuncusu Hazel Oraç, Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mine Atlı‘nın, Avrupa Şampiyonu olan Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı‘nı kutlayan ancak Oraç’la ilgili paylaşım dahi yapmayan Kıbrıslıtürk siyasilere işaret ederek “Keşke Ebrar’ı sevebildiğimiz kadar Hazel’i de sevebilseydik” dediği sosyal medya paylaşımına yaptığı yorumla, Kıbrıs’ın kuzeyinde sporculara verilen değeri bir kez daha ortaa koydu.

Mine Atlı’ya yaptığı paylaşımından dolayı teşekkür eden Hazel Oraç, aldığı başarının ne denli büyük, önemli ve saygıyı ve desteği hakeden bir noktada olduğunu çok iyi bildiğini söyleyerek, bu branşın hem mental hem de bedensel anlamda her şeyin maksimum seviyede kullanıldığı ve diğer branşlardan çok daha ayrı bir boyutta olan bir branş olduğunu belirtti.

Oraç: Devlet görmüyor, sahip çıkmıyor, el üstünde tutmuyor ve desteklemiyor

Oraç açıklamasına şöyle devam etti;

“Ben yaşadım, ben geçirdim bu zorlukları hem de hiç bir yardım olmadan. Federasyonumuz elinden gelenin fazlasını her zamanki gibi yapmaya çalışsa da devlet benim gibi başarıya ulaşmak isteyen birçok sporcunun yanında olmak zorunda.

Devletimiz, insanımız uzakta olanı bu kadar sahiplenirken, alkış tutup severken, elini uzatsa dokunup çok daha güzel şeyler ortaya çıkarabileceği kişileri görmüyor, sahip çıkmıyor, el üstünde tutmuyor ve desteklemiyor.

Siz ve sizin gibi insanlar iyi ki var, iyi ki varsınız. Derin bir nefes aldırıp bir nebze de olsa umut ışığını kaybetmememizi sağladığınız için iyi ki varsınız.

“Umut her zaman var! Pes etmedim hiç bir zaman”

‘Her ne olursa olsun devam edeceğim, hayallerime, hedeflerime ulaşacağım’ diyerek kendime verdiğim söze olan inancımı daha da güçlendirdiğiniz için…

Umut her zaman var! Pes etmedim hiç bir zaman! Etmeye de niyetim yok! Ta ki olana kadar, ta ki anlaşılana kadar, ta ki ben bitti diyene kadar!

Örnek olmaya, kendi yolumda en iyi şekilde ilerlemeye, hayallerime ulaşmak için çalışmaya devam…”Başa dön tuşu