InstagramKıbrısKültür&SanatSiyasetSürmanşet

Yakınları ve mücadele arkadaşları, anıları ve tanıklıkları ile Özker Özgür’ü anlatacak

Dr. Abdullah Korkmazhan’ın yeni kitabı “Vretçalı Hoca, Özker Özgür 1940-2005” kitap tanıtım etkinliği; Özgür’ün siyasete başladığı Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek

Yakınları ve mücadele arkadaşları Özker Özgür’ü anlatacak

Yapılan yazılı duyuruda 13 Kasım Pazartesi (yarın) saat 18:00’da KTOEÖS Konferans Salonu’nda yapılacak tanıtım etkinliği KTOEÖS Genel Başkanı Selma Eylem’in açılış konuşması ile başlayacak. Özker Özgür’ün yakınları ve mücadele arkadaşları, Mustafa Denizer, Münevver Özgür Özersay, Zihni Uysal, Ergin Abdullah İlktaç, Ali Fegan, Vera Polycarpou, Ahmet Ertaç, Barış Burcu ve Elsi Hristofyas anıları ve tanıklıkları ile Özker Özgür’ü anlatacak.

Kısa sürede ilgi gören ve okunan kitaplar sıralamasında birinciliği yakalayan kitap, yaşamı boyunca zorlu adalet yolculuğunu kararlı adımlar ile kat eden Vretçalı Özker Özgür’ü, yaşamı anlamlı ve yaşanabilir kılma arayışını, Kıbrıs siyasi yaşamındaki radikal, dönüştürücü etkisini, yaşadığı adaletsizlikleri ve ardında bıraktığı mücadele mirasını okur ve özellikle genç kuşaklar ile buluşturuyor.

Belgeler, günlükler ve tanıklıklar ile kapsamlı bir Özker Özgür portresi sunan kitap, Kıbrıslıtürk toplumundaki üçüncü kuşak sol mücadelenin oluşum sürecini ve kısa tarihini de içermektedir.

Tanıtım etkinliğine tüm halk ve okurlar davetli.Başa dön tuşu