InstagramKıbrısManşetSiyaset

Alas: Kendi cebini düşünen bir siyaset anlayışı üretimi ve üreticiyi düşünmez zaten

Halkın Partisi (HP) yetkilileri köy ve bölge ziyaretleri çerçevesinde Gemikonağı ve Yedidalga bölgelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi, sorunları dinleyerek soruları cevaplandırdı

“Kendi cebini ve kendi menfaatini düşünen kirlenmiş siyasilerin yaptığı yolsuzluklar…”

Halkın Partisi Heyeti bir yandan Genel Başkan Kudret Özersay, Genel Sekreter Turgut Alas ve Lefke İlçe Başkanı Murat Helvacı, diğer yandansa Lefke İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle MYO ve Parti Meclisi üyelerinden oluşan kalabalık bir ekip olarak ziyaretleri gerçekleştirdi.

Halkın Partisi’nden yapılan açıklamada ziyaretler sırasında konuşan Genel Başkan Kudret Özersay ve Genel Sekreter Turgut Alas bir yandan üretime ve üreticiye gereken önemin verilmemesi ve planlama yapılmıyor olmasının diğer yandansa sadece kendi cebini ve kendi menfaatini düşünen kirlenmiş siyasilerin yaptıkları yolsuzlukların ülkeyi çok kötü bir duruma getirdiğine dikkat çekti.

Açıklamada “Halkın gündemi her gün artan pahalılık nedeniyle daha da yoksullaşıyor olmamız ve yolsuzluklarla kamu kaynaklarının çar çur edilmesidir. İnsanımız bu konularda haklı olarak çok tepkilidir. Sürekli servetini artıran, zenginleşen ve önceliği ülkedeki sorunların çözümü değil kendi cebi olan siyasilere sokakta tepki büyüktür” denildi.

Alas: Başka ülkeler test yapıp tedbir alıp yollarına devam ettiler

Halkın Partisi Genel Sekreteri Ziraat Yüksek Mühendisi Turgut Alas, narenciyede yaşanan sorunlar konusunda bilimsel temelde hareket edilmediğini, hastalığın tespiti için gerekli testlerin halen daha yapılmadığını ve bugünlere gelindiğini vurguladı.

Alas, “Bu hastalığın ülkemizde olup olmadığını bilimsel olarak gerekli testleri yapıp tespit etmemiz ve hızlı hareket etmemiz gerekirdi. Geçmişte bu hastalığı yaşayan ülkeler narenciye ağaçları konusunda test yapıp tedbir alıp yollarına devam ettiler” dedi.

“Kendi cebini düşünen bir siyaset anlayışı üretimi ve üreticiyi düşünmez zaten”

“Bizde ise hem gayrimeşru UBP-DP-YDP hükümetinde hem de maalesef Meclis içi muhalefette popülist söylem ve politikalar gözlemliyoruz” diyen Alas, bir yandan “biz konuşur hallederiz” diğer yandan “Türkiye bize ambargo uyguluyor” benzeri söylemler popülizmden başka bir şey olmadığını kaydetti.

Alas, “Sen kendi üzerine düşeni yaptın mı? Üreticiye yol gösterdin mi? Hastalığın tespiti için gerekli testleri yapıp bu hastalık vardır yahut yoktur diye bilimsel bir yanıt ortaya koyup belirsizliğe son verebildin mi? Herhangi bir planlama yapabildin mi? Maalesef hayır, yapmadılar. Kendi cebini düşünen bir siyaset anlayışı üretimi ve üreticiyi düşünmez zaten” ifadelerini kullandı.Başa dön tuşu