InstagramKıbrısManşetSiyaset

Eylem: 2 Mayıs’ta Kamu Hizmeti Komisyonu önünde eylemde olacağız

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Selma Eylem, bir kez daha; nakilleri/atamaları ısrarla yapmayan Kamu Hizmeti Komisyonu önüne gideceklerini duyurdu

Eylem: KHK atamaları hala yapmıyor, sıkıntıları görmezden geliyor

Sendika adına yazılı açıklama yapan Eylem, öğretim yılı başından itibaren okullarda birçok eksikliğin yanında temel kadrolardan olan müdür ve muavin eksikliği nedeniyle büyük sıkıntılar yaşandığına vurgu yaptı, nakillerin zamanında yapılmadığını, müdür ve müdür muavini sınavlarının da Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından oldukça geç bir tarihte gerçekleştirildiğini kaydetti.

Eylem, “Sınavların yapılması üzerinden bir aydan fazla bir süre geçmesine rağmen atamaları ise hala daha yapmayarak bu sıkıntıları görmezden gelmektedir. Disiplin mahkemelerini öne sürerek oyalayan, eğitim öncelikli olmasına rağmen 19 Nisan’da başka kadrolar için mülakat yapmaya zaman ayırabilen, böylelikle eğitimle ilgili gailesi olmadığı net olan Kamu Hizmeti Komisyonu, öğretmen / müdür ve muavin nakil çalışmalarının başlatılmasına da engel olarak gelecek yılda da sıkıntılar yaşanması riskinin oluşmasına neden olmaktadır” dedi.

“2 Mayıs’ta Kamu Hizmeti Komisyonu önünde eylemde olacağız”

Eylem açıklamasına şöyle devam etti;

“Kamu Hizmeti Komisyonu, atama tarihlerini açıklamalı, ivedilikle atama mülakatlarını başlatmalıdır. Başlatmadığı takdirde nakil alan muavinlerimiz 6 Mayıs 2024 Pazartesinden itibaren görev yerlerine gidecektir. Oluşacak kaosun sorumlusu Kamu Hizmeti Komisyonu ve Eğitim Bakanlığı olacaktır.

Eğitim gailesi taşımayan Eğitim Bakanlığı ve Kamu Hizmeti Komisyonunu göreve davet ediyoruz. 2 Mayıs 2024, Perşembe 10:00’da Kamu Hizmeti Komisyonu önünde eylemde olacağız” dedi.Başa dön tuşu