InstagramKıbrısManşetSiyasetYaşam

Toroslu: Karadan da müdahale için dozerlerle şerit açılmaya çalışılıyorAtanmış Başbakan Ünal Üstel, çıkış nedeni henüz bilinmeyen Tatlısu-Mersinlik yangınına iki helikopterle müdahale edildiğini söyledi

Üstel: Herkes büyük bir gayretle çalışıyor

Yangını söndürme çalışmalarını yerinde inceleyen Üstel, “Herkes büyük bir gayretle çalışıyor. İnşallah yangın daha da büyümeden, geniş alana yayılmadan, akşama kadar söndürülmüş olacak” dedi.

Sivil Savunma ekiplerinin, Orman Dairesi ekiplerinin, vatandaşların yangının söndürülmesi için çalıştığını, duyarlı insanlarının bölgeye iş makineleri ve su tankerleri gönderdiğini belirten Başbakan Üstel, ihtiyaç olması halinde Türkiye Cumhuriyeti’nin de her zaman desteğe hazır olduğunu anımsattı.

Havaların aniden ısınmasıyla yangınların başladığına da dikkat çeken Başbakan Üstel, vatandaşları dikkatli ve duyarlı olmaya çağırdı.

Toroslu: Karadan da müdahale için dozerlerle şerit açılmaya çalışılıyor

İskele Kaymakamı Ertuğrul Toroslu ise yangının henüz kontrol altına alınamadığını belirterek, yangına karadan da müdahale edilebilmesi için şu anda dozerlerle şerit açılmaya çalışıldığını söyledi.

TAK muhabirine yangının son durumu hakkında bilgi veren Toroslu, şu anda yangına biri Türkiye’den gelen, biri de Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın olan iki helikopterle havadan müdahalenin sürdüğünü kaydetti.

Toroslu, şeritlerin açılmasının tamamlanmak üzere olduğunu, o zaman yangına karadan da müdahalenin mümkün olacağını ifade ederek, rüzgarın aşırı artmaması ve karadan müdahaleyle yangının kontrol altına alınabileceğini öngördüklerini kaydetti.Başa dön tuşu