EkonomiInstagramKıbrısManşetSiyaset

Gürcafer: Simon Aykut KKTC vatandaşıdır ve KTİMB bir üyesidirKıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) Başkanı Cafer Gürcafer, birlik üyelerinden Afik Grup Direktörü Simon Aykut’un tutuklanmasını “provokatif girişim” olarak niteledi

Gürcafer: Görüşme masası sürekli bir el tarafından havaya uçuruluyor

Yazılı açıklama yapan Gürcafer, bu durumun Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Kıbrıs Kişisel Temsilcisi María Angela Holguín Cuéllar‘ın görüşme masasını oluşturmaya çalıştığı bu günlerde iki toplum arasında gerginlik yaratmaktan başka hiçbir işe yaramayacağını kaydetti.

Gürcafer açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Oluşturulmaya çalışılan masa sürekli bir el tarafından havaya uçuruluyor ve devamında hem kuzey kamuoyu hem güney kamuoyu içerisinde aklıselimi değil fanatizmi tırmandıran bir hal alarak çözüm zemini değil çözümsüzlüğü derinleşmesine hizmet ediyor.

“Umarım bu provokatif girişim barışa hassasiyet duyan tüm kesimlerce doğru değerlendirilsin”

Simon Aykut’un tutuklanmasının Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri’n’in Kıbrıs Kişisel Temsilcisi Cuéllar’ın görüşme masasını oluşturmaya çalıştığı bu günlerde iki toplum arasında gerginlik yaratmaktan başka hiçbir işe yaramayacağını iyi biliyoruz.

Umarım bu provokatif girişim barışa hassasiyet duyan tüm kesimlerce doğru değerlendirilsin. Simon Aykut çok uzun yıllardır burada yaşayan ve iş dünyası içerisinde bulunan birisidir. Ayrıca KKTC vatandaşıdır ve KTİMB bir üyesidir. Süreci yakinen takip edeceğiz ve gerekli adımları atacağız”Başa dön tuşu