InstagramKıbrısManşetSiyaset

BARİKATLARDA POLİS BASKISI! Gönüllülere; sürekli fotoğraf çekerek psikolojik taciz!Barikatlardaki KKTC polisi, kendileri için kurulan 9 sandıkta Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için oy kullanmak isteyen Kıbrıslıtürklere ve barikatlardaki gönüllü görevlilere zorluk çıkarıyor!

Polisten gönüllülere sürekli fotoğraf çekerek taciz!

Avrupa Parlamentosu’nun bugün yapılan seçimlerinde oy kullanmak isteyen Kıbrıslıtürkler ve onlara yardımcı olmak isteyen gönüllü profesyönellere zorluk çıkarıldığına dair bilgiler geliyor.

Gazetemize ulaşan gönüllüler, oy kullanacak olanlara nasıl oy kullanacakları yönünde bilgi vermek için bulundukları barikatlarda, KKTC polisi tarafından tacize varan söylem ve engellemelerle karşılaştıklarını belirtiyor.

Fotoğraf: BugünKıbrıs

Polisin kendilerinden “Burada durmayın, asker sıkıntı çıkarıyor diyorlar, boş kağıda imza atmamızı istiyorlar” şeklinde taleplerde bulunduklarını anlatan gönüllüler, aynı zamanda sürekli fotoğraflarının çekildiğini de anlatıyor.

“Ülkemize sahip çıkmamızdan, haklarımızı ve memleketimizi savunmamızdan korkuyorlar”

Bir başka Kıbrıslıtürk Özgür Gazete okuyucusu da gazetemize verdiği bilgilerde; dedesinin yakın zamanda KKTC kimlik ve pasaportunu yenilemeye verdiğini ve bunun karşılığında da kendisine kimlik ve pasaport yerine geçen bir belge verildiğini belirtti.

Okuyucumuz; Kıbrıslıtürkler için ayarlanan otobüslerle oy vermek için barikata gittiklerini ancak bu belgenin sadece ülke içinde geçerli olacağı söylenerek, güneyin yurt dışı gösterilip güneye geçerken kullanılmayacağını söyediklerini ve geçişlerine izin verilmediğini anlattı.

Fotoğraf: Tom Cleaver/CyprusMail

Okuyucumuz; “Ülkemize sahip çıkmamızdan korkuyorlar, kendi haklarımızı ve memleketimizi savunmamızdan korkuyorlar” diyerek duruma isyan etti.

Özgür Haber MerkeziBaşa dön tuşu