GüncelInstagramKıbrısManşetYaşam

Mahkeme ara kararını açıkladı; üç sanığın tutuklulukları devam edecek

Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülen İsias Otel davasında Mahkeme ara kararını açıkladı,
üç sanığın tutukluluklarının devamına karar verildi

Esendağlı: Bilirkişi raporu hayati öneme haiz

Tutuklu sanıklar Ahmet Bozkurt, Mehmet Fatih Bozkurt, Erdem Yıldız’ın tutukluluk hallerinin devamına; diğer 8 sanığın ise adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

Hakkında soruşturma izni çıkarılan kamu görevlilerinin dosyalarının akıbeti öğrenilecek.

Kararların açıklanmasının ardından Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı ile Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya basın açıklaması yaparak, kararı değerlendirdi.

Esendağlı, mahkemenin ara kararları açıklayarak, tutuklu sanıkların, tutukluluk hallerinin devamına, tutuksuz sanıkların ise adli kontrollerinin devamına karar verdiğini söyledi.

Bilirkişi raporu dosyaya girmediği için mahkemenin raporun beklenmesine karar verdiğini ifade eden Esendağlı, bilirkişi raporunun hayati öneme haiz olduğunu vurguladı.

Karakaya’dan Ahmet Bozkurt’a… “Evet, katilsiniz”

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya ise, mahkemede katil olmadığını söyleyen Ahmet Bozkurt’a seslenerek, şunları söyledi;

“Evet, katilsiniz. 22 Ekim’de 9 Eylül Üniversitesi’nin raporlarıyla her şeyi size göstereceğiz. Masum değilsin Ahmet Bozkurt. Kamu görevlilerinden herkes de en ağır cezayı alacaktır. İstediğiniz kadar yalan söyleyin hiçbir işe yaramayacak. 72 canı öldürdünüz hepiniz cezanızı çekeceksiniz”

Türkiye ana muhalefeti Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) bazı milletvekilleri de mahkemeye gelerek, ailelere destek belirtti.Başa dön tuşu