GüncelInstagramKıbrısSürmanşetYaşam

Mylonas: İnsanlar uygun planlama ve inşaat iznini alırlarsa, endişelenmelerine gerek kalmaz

İngiliz ‘Egemen’ Üs Alanları (SBA) içerisinde kaçak bina inşa edip, ruhsatsız bir şekilde işletme nedeniyle iki Kıbrıslırum suçlu bulundu

İngliz Üs Mahkemesi iki Kıbrıslırum’a acımadı!

SBA Mahkemesi, kendi kontrolü altındaki topraklarda kaçak inşaat ve işletme nedeniyle iki Kıbrıslırum’a ait iki binayı yıkma kararı verdi.

Geçtiğimiz ay, SBA Mahkemesi, arsa ve işletme sahibine sırasıyla 4.400 euro ve 13.200 euro para cezası verirken, iki yapı için iki ay içinde gerçekleştirilecek bir Yıkım Emri çıkardı.

Akrotiri Bölge Görevlisinin binaları yıkma yönündeki resmi uyarı emirlerini görmezden geldikten sonra, dava SBA Mahkemesi’ne açıldı.

Mylonas: İnsanlar uygun planlama ve inşaat iznini alırlarsa, endişelenmelerine gerek kalmaz

Akrotiri Bölge İdare Görevlisi Nicos Mylonas, “Ağır ceza, Bölge Ofisi personelinin ve savcıların bu davayı bildirmek, soruşturmak ve mahkemeye getirmek için harcadıkları uzun saatleri yansıtıyor. SBA topluluklarında kanun ve düzenin uygulanmasını sağlamayı ve bu tür yasadışı faaliyetleri caydırmayı amaçlıyoruz.” dedi.

“İnsanlar uygun planlama ve inşaat iznini alırlarsa, endişelenmelerine gerek kalmaz” diye ekledi.

İki kişi, kaçak yapıları yıkmaz ve para cezalarını iki ay içinde ödemezlerse haklarında yeniden dava açılacak.Başa dön tuşu