KıbrısSürmanşet

Girne’de uyuşturucu operasyonu

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından dün uyuşturucu operasyonu gerçekleştirildi

Kaçmaya çalıştığı esnada yakalanarak tutuklandı

Karaoğlanoğlu’nda dün saat 15:00 sıralarında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sırasında 22 yaşındaki J.O.C. polisleri fark etmesi üzerine tasarrufunda bulundurduğu yaklaşık 20 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi yere atarak kaçmaya çalıştığı esnada yakalanarak tutuklandı.

Akabinde, J.O.C.’nin üzerinde yapılan aramada yaklaşık 10 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde daha bulunarak emare olarak alındı.

J.O.C.’nin ikametgahında yapılan aramada yaklaşık 100 gr ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde daha bulunarak emare olarak alındı.

Operasyon sonucu J.O.C.’nin tasarrufunda toplamda 130 gr ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.

Olayla bağlantısı olan iki kişi tutuklandı

Mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında olayla bağlantısı olduğu tespit edilen 33 yaşındaki M.O.S. ve 31 yaşındaki M.K., Girne’de tespit edilerek bulundukları araç içerisinde yapılan aramada yaklaşık 1 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındı.

M.K. ve M.O.S’nin evleri arandı

Akabinde M.K.’nin kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada; yaklaşık 10 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yaklaşık 3 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sarma sigara bulundu.

M.O.S.’nin kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada ise yaklaşık 10 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve yaklaşık 10 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.

Soruşturma devam etmektedir.Başa dön tuşu