KıbrısManşet

Mutluyakalı, komisyonun başkanlığını yürütecekKıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB), Basın Kartı Komisyonu’nda birliği temsilen görev yapacak üyeliğe gazeteci Cenk Mutluyakalı’yı atadı

Kavaz görevden alınarak yerine Mutluyakalı getirildi

Basın Kartı Tüzüğü uyarınca, komisyonda en fazla sarı basın kartı sahibi üyeye sahip örgütün temsilcisi başkanlık görevini de yürütüyor. Buna göre Basın Kartı Komisyonu’na Cenk Mutluyakalı başkanlık edecek.
KTGB Yönetim Kurulu’nun 27 Temmuz’da yaptığı toplantıda aldığı karar uyarınca, bu görevi yürüten Tarkan Kavaz görevden alınarak yerine Cenk Mutluyakalı getirildi.

Basın Kartı Komisyonu, “basın-yayın veya gazetecilik alanında faaliyet yürüten, Birlikler ve Dernekler Yasası tahtında tescil edilmiş ve tescilinden itibaren en az 5 yıl düzenli olarak faaliyetlerini sürdüren dernek veya birliklerin, en az 5 yıldır Sarı Basın Kartı sahibi olan birer temsilcisinden ve 2 yıl görev yapmak üzere oy birliği ile seçilen Sürekli Basın Kartı sahibi bir gazeteciden” oluşuyor.

Eski Başkan Kavaz’a hizmetleri için teşekkür edildi

Komisyonda halen KTGB, Gazeteciler Cemiyeti, Dış Basın Birliği, Kameramanlar Birliği ve Spor Yazarları Derneği temsilcileri yer alıyor.

Cenk Mutluyakalı, Basın Kartı Komisyonu’nun gazeteci örgütlerinin temsilcilerinin katılımıyla sivilleşmesi sürecinde görev yapmış ve komisyonun 2006’da Bakanlar Kurulu’nca onaylanarak yürürlüğe giren tüzüğüyle ilk başkanlığını da yapmıştı.

KTGB’den yapılan açıklamada, komisyona yeni dönemdeki çalışmalarında başarı dilenirken, eski Başkan Tarkan Kavaz’a da hizmetleri için teşekkür edildi.Başa dön tuşu