KıbrısManşet

Kişmir: Tatar ve ekibinin her adımı toplumsal bir utanca sebep oluyor

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-sen) Başkanı Ali Kişmir, Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan Ersin Tatar ve danışmanı Aydın Akkurt‘un, Halk Tv Muhabiri Seyhan Avşar‘ı hakaret ederek Cumhurbaşkanlığı’ndan kovmasının utanç kaynağı olduğunu vurguladı

Kişmir: Tatar ve ekibinin her adımı toplumsal bir utanca sebep oluyor

Sendika adına “Ersin Tatar ve ekibinin her adımı toplumsal bir utanca sebep oluyor” başlıklı yazılı açıklama yapan Kişmir Tatar’ın, geçtiğimiz günlerde ülkemize gelen bir doktorun ifade özgürlüğüne müdahale ettiğini ve sokak ağzı ile terbiye sınırlarını zorladığını hatırlatttı.

Kişmir, “Tatar, son olarak ülkemize gelip kendisi ile röportaj yapan bir gazetecinin önce işine karışmış, ardından da hem gazetecinin soru sorma hakkını hem de kamuoyunun haber alma hakkını elinden almıştır” dedi.

“Tatar ve ekibinin ruh hali çok tehlikeli bir noktaya ulaştı”

Tatar ve ekibinin ruh halinin çok tehlikeli noktaya ulaştığını, ülkeye gelen bir gazeteciye önce hadsiz bir yaklaşımla işini öğretmeye kalkıştıklarını, hakaretler yağdırdıklarını ve diktatörce “Bu soruyu soramazsınız” diyerek saraydan kovduklarını kaydetti.

Kişmir, “Kabul edilemez bu davranışın tek nedeni Tatar ve ekibinin bulundukları makamın ağırlığını kaldıracak kapasitelerinin olmamasıdır. Basın Emekçileri Sendikası olarak bu faşist tavrı kınarken, Kutlu Adalı’nın bu ülkenin ve bu ülke basının çok önemli bir değeri, hala faillerinin bulunamamasının ise geçmişten bugüne ve şu anda görevde olan tün yetkili makamların utancı olduğunu Sayın Tatar’a ve Sayın Akkurt’a hatırlatırız” ifadelerini kullandı.Başa dön tuşu