KıbrısManşet

“Araçlarımız arızalanıyor”: Ülkeye gelen akaryakıtın içinde ne var?Kıbrıs Türk Çağdaş Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş) Başkanı Fuat Topaloğlu, toplu taşıma araçlarının enjektör ve pompalarında arızalar meydana geldiğine işaret ederek, “Akaryakıttan su ve farklı kimyasal maddeler çıkıyor” dedi ve denetleme istedi

Ülkeye gelen akaryakıtın içinde ne var?

Topaloğlu, ülkeye gelen akaryakıtın rafineriye boşaltılmadan, gemide denetlenmesini istediklerini belirterek, son zamanlarda toplu taşıma araçlarının enjektör ve pompalarında arızalar meydana geldiğine de işaret etti.

ozgur_gazete_kibris_kar_is_akaryakitin_icinden_farkli_kimyasallar_cikiyor1

“Akaryakıttan su ve farklı kimyasal maddeler çıkıyor” diyen Topaloğlu, akaryakıtın kalitesiyle ilgili önemli taleplerde bulundu.

“Gemide denetlensin, hangi kalitede akaryakıt kullandığımızı bilmek istiyoruz”

Kar-İş olarak hangi kalitede akaryakıt kullandıklarını bilmek istediklerini ifade eden Topaloğlu, az mesafede çok yakıt yaktıklarını, bunun da yakıtın kalitesini gösterdiğini söyledi.

İlgili kişilere çağrısını yineleyen Topaloğlu, gemide denetimin başlaması gerektiğini, ödedikleri akaryakıt ücretinin yanında, ciddi miktarda parça fiyatı da ödemeye başladıklarını kaydetti.Başa dön tuşu