Adli OlaylarEkonomiGüncelInstagramKıbrısSürmanşet

Adanın güneyinde toplam 20 mobil ve 85 sabit hız kamerası bulunuyor

Adanın güneyinde henüz yeni sayılan hız kameralarının tam bir şekilde faaliyete geçirilmesinin ardından günlük bin 700 sürücünün trafik ihlalleri yüzünden rapor edildiği açıklandı

Adanın güneyinde toplam 20 mobil ve 85 sabit hız kamerası bulunuyor

Cyprus Mail‘in haberine göre, adanın güneyinde faaliyette olan 20 mobil ve 85  sabit hız kamerasının tam olarak kullanılmaya başlamasının ardından, her gün ortalama 1700 sürücünün trafik ihlalleri nedeniyle rapor edildiği belirtiliyor.

Haberde, hız kameralarının tam olarak kullanılmadığı önceki dönemde günlük rapor edilme sayısı 500 civarında bulunuyordu.

Yeni rakamlara göre, her yıl yalnızca kameralar tarafından 600.000’den fazla sürücünün rapor edilmesi bekleniyor.

Tahsilat konusunda beklenen sorunlar var

Gazete, sistemin 200.000 mahkeme dışı para cezasını yönetmesinin bir noktaya kadar kabul edilebilir olduğunu belirtirken, sayısının yarım milyonun üstüne çıkmasının sistem için sorunlara yol açacağını söyleyen kaynaklara atıfta bulundu.

Haberde, adanın kuzeyinde de halen çözülemeyen ‘tahsilat’ sorununun adanın güneyinde de tekrarlanmasının beklendiğini belirtildi.

Tahsilat konusunun yetkililer tarafından daha önce görüşüldüğünü, polisin sistemin çalışma şeklini değiştirme ihtiyacına işaret ettiğini ve ödemelerin daha da otomatikleştirilmesi gerektiğini söylediğini belirtti.

Ayrıca cezalarını ödemeyenlerin isimleri havaalanları ve limanların bilgisayar sistemlerine ve kuzeydeki geçiş noktalarına girilecek.Başa dön tuşu