KıbrısManşet

Dizdarlı: Maalesef dini istismarın KKTC’de de ortaya çıktığını açıkça görüyoruz

Yüksek Yönetim eski Denetçisi (Ombusman) ve Kıdemli eski Yargıç  Emine Dizdarlı, Din İşleri Başkanı Ahmet Ünsal‘ın kadınlara yönelik sözlerine işaret ederek, Fasıl 154 Ceza Yasası‘nın ilgili maddesini paylaştı ve “Yasa açık, yetkililer gereğini yapmalıdır” dedi

Dizdarlı: Ceza Yasası açıktır, yetkililer gereğini yapmalıdır

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Dizdarlı, TC Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr Ali Erbaş‘ın “Din İstismarı” konulu konferansında “Din istismarı, dinin ortaya koyduğu evrensel değerler ve iyilik yolunda gayret göstermesi gereken insanın; dini kendi hizmetinde kullanmaya başlayarak güç ve menfaat devşirmelidir. Müminlerin samimi duygularını gizli emelleri için kullanmaktır. Din istismarı bu gün ortaya çıkmış değil, tarihte birçok örneği var” dediğini hatırlattı.

İlgili yasa maddesini paylaştığı ve Din İşleri Başkanı Ahmet Ünsal’ın kadınlara yönelik sözlerine işaret ettiği açıklamasında Dizdarlı, “Günümüzde maalesef bu dini istismarın KKTC’de de ortaya çıktığını açıkça görüyoruz. Fasıl 154 Ceza Yasası’nda Anayasa’ya ve keza sosyal düzene karşı işlenen suçlar için özel bölüm vardır. Yetkililer gereğini yapmalıdır” dedi.

Ünsal neler söylemişti?Başa dön tuşu