InstagramKıbrısManşetSiyaset

Kanatlı: Yusuf Alkım yalnız değildir!

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Genel Sekreteri Murat Kanatlı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gözaltına alınan Devrimci Komünist Birlik aktivisti ve Özgür Web TV programcılarından Yusuf Alkım’la ilgili açıklama yaparak, Ankara’nın uyguladığı tüm siyasi, psikolojik ve fiziki şiddet şekillerini reddettiklerini vurguladı

Kanatlı: Kıbrıslıların işgal ve fetih politikalarına itaat etmesi için Ankara elinden gelen her şeyi yapmaktadır

Yazılı açıklama yapan Kanatlı, TC’nin Kıbrıslıtürkler üzerinde yaratmış olduğu baskı ve korkunun her geçen gün daha da arttığını söyleyerek, uzun bir zamandır muhalif Kıbrıslı siyasilerin, sendikacıların, aktivistlerin ve aydınların Türkiye’ye girişinin TC Devleti tarafından yasaklandığını belirtti.

TC Devleti’nin Kıbrıs’ta uyguladığı politikalara karşı yükselmekte olan seslerin bu yöntemle bastırılmak, bitirilmek istendiğini söyleyen Kanatlı, “Kıbrıslıların Türk işgal ve fetih politikalarına itaat etmesi için Ankara hükümeti elinden gelen her şeyi yapmaktadır” dedi.

“Ankara’nın uyguladığı tüm siyasi, psikolojik ve fiziki şiddet şekillerini reddediyoruz!”

Açıklamanın devamı şu şekilde;

“Bütün baskılara, tehditlere rağmen Türk işgaline karşı direniş artarak devam etmektedir. Daha önce de vurguladığımız gibi tüm bunlar sistematik bir saldırıdır. Türk sömürgeciliği topluma, Ankara’ya karşı çıkmanın bir bedeli olduğunu göstererek insanlarımızı korkutmaya çalışmaktadır.

Ankara’nın uyguladığı tüm siyasi, psikolojik ve fiziki şiddet şekillerini reddediyoruz!

“Yusuf Alkım yalnız değildir!”

Yusuf Alkım bugün 12 Ocak tarihinde İstanbul’a giriş yapmak üzereyken girişi yasaklanmış ve hakkındaki başka bir dava olduğu iddiası ile havaalanında gözaltında tutulmaktadır.

Yeni Kıbrıs Partisi olarak başta Yusuf Alkım olmak üzere bütün Kıbrıslı aktivistlerin yanında olduğumuzu bildiririz. Yusuf Alkım yalnız değildir!

Yeni Kıbrıs Partisi olarak, içinden geçtiğimiz bu zor dönemde TC devletinin uyguladığı baskılara karşı da herkesi dayanışma içinde tek bir ses olarak tepki vermeye çağırırız”Başa dön tuşu