InstagramKıbrısManşet

Alkım: Şu an Savcılığa çıkarılmak için Kartal Adliyesi’ne götürülüyorum

Konuşmacı olduğu bir sempozyuma katılmak üzere dün sabah Türkiye‘ye giden ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘nda gözaltına alınan Devrimci Komünist Birlik (DKB) aktivisti ve Özgür Web TV programcılarından Yusuf Alkım, Savcılığa çıkarılmak için Kartal Adliyesi‘ne götürüldüğünü duyurdu

Alkım: Şu an Savcılığa çıkarılmak için Kartal Adliyesi’ne götürülüyorum

Havalimanı karakolunda dün sabah saatlerinden bu yana gözaltında tutulan Alkım, sosyal medya hesabından açıklama yaparak durumu hakkında bilgi verdi.

Alkım, “Sosyalist Ekim Devrimi“nin önderi Lenin‘in ölümünün 100. yılında, Lenin’in tezlerinin ve devrimin güncelliğini ele almak hedefiyle Yeni Dönem Yayıncılık tarafından 13-14 Ocak tarihlerinde düzenlenecek olan “Uluslararası Lenin Yüzyılı Sempozyumu“na konuşmacı olarak katılmak için gittiği İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, geçmişte yaptığı siyasal açıklamalar nedeniyle hakkında açılmış dosyalar olduğu gerekçe gösterilerek “terör örgütü propagandası” yaptığı iddiası ile göz altına alındığını söyledi.

“Korkmuyoruz, sinmiyoruz, baskılara boyun eğmiyoruz”

Savcılığa ifade vermek için şu an Kartal Adliyesi‘ne götürüldüğünü söyleyen Alkım, “Gerici TC iktidarının baskıları uluslararası devrimci dayanışma ve mücadeleye engel olamayacaktır” dedi.

Alkım, “Korkmuyoruz, sinmiyoruz, baskılara boyun eğmiyor ve zulme karşı mücadeleye devam ediyoruz. Kazanana ve sömürüsüz adil bir düzen kurana kadar! Destek olan tüm dostlara sevgilerle” dedi.Başa dön tuşu