InstagramKıbrısManşetSiyaset

Kapısız: Herkesi 1 Mayıs eylemine katılmaya çağırıyoruz

Sol Hareket Genel Sekreteri Cem Kapısız, işçi sınıfının ve emekçilerin her türlü sömürüye, baskıya karşı direnişini, dayanışmasını ve sosyalizm mücadelesini simgeleyen 1 Mayıs’ı kutladıklarını ve sosyalizm mücadelesini kararlı bir şekilde sürdüreceklerini vurguladı

Kapısız: Herkesi 1 Mayıs eylemine katılmaya çağırıyoruz

Yazılı açıklama yapan Kapısız, Sol Hareket’in tüm işçileri, ezilenleri ve halkı 1 Mayıs Çarşamba saat 09:30’da Lefkoşa Çağlayan Parkı’nda toplanarak, sendikalar öncülüğünde ara bölgedeki Çetinkaya sahasında gerçekleşecek ortak 1 Mayıs eylemine katılmaya çağırdı.

Kapısız, işçi sınıfının ve emekçilerin her türlü sömürüye, baskıya karşı direnişini, dayanışmasını ve Sosyalizm mücadelesini simgeleyen 1 Mayıs’ı kutladıklarını ve sosyalizm mücadelesini kararlı bir şekilde sürdüreceklerini vurguladı.

“Emperyalist ve milliyetçi güçler Kıbrıslıtürk ve Kıbrıslırum emekçilerin 1 Mayıs’ı birlikte, barış içerisinde kutlamalarını engellemektedir”

Kapısız şöyle devam etti;

“Sınıflı toplumların ortaya çıkmasından günümüze kadar sınıfsız, savaşsız, sömürüsüz bir dünya için mücadelenin öncülüğünü omuzlayan işçi sınıfını, emekçileri ve mücadelede hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan tüm işçi sınıfı önderlerini saygı ile selamlıyor ve anıyoruz.

Kapitalist sistemin sömürdüğü tüm ezilenler ile dayanışmamızı bir kez daha vurguluyoruz. Emperyalizmin saldırılarına karşı direnen, tüm dünya işçi sınıfını ve tüm ezilen halkların şanlı mücadelesini 1 Mayıs’ın coşkusu ile selamlıyoruz.

Kıbrıs’ı emperyalist çıkarları doğrultusunda böldürten emperyalist ve milliyetçi güçler 1 Mayıs 1958’den beridir, Kıbrıslıtürk ve Kıbrıslırum emekçilerin 1 Mayıs’ı birlikte, barış içerisinde kutlamalarını engellemektedir.

Kıbrıs’ın emekçileri bir araya gelmesin, toplumlararası dostluk, kardeşlik ve dayanışmayı ileri götürmesin diye işçi önderlerini şiddetle susturmak dâhil her türlü baskı yöntemine başvuranlar, yurdumuz Kıbrıs’ı bölmüş, parçalamış, Kıbrıslıtürk toplumunun varlık ve kimliğini yok olma noktasına taşımıştır.

“Krizin faturası emekçi halka ödetilmeye çalışılmaktadır”

Yıllardır, Kıbrıslıları ve emekçileri bir araya gelmekten alıkoyan güçlere ortak vatan ülkümüzde kararlı, Kıbrıs’ı federal bir çatı altında bütünleştirip, askersizleştirmede ısrarlı, sosyalizm hedefimizde kararlı olduğumuzu yılmadan göstermeye devam edeceğiz.

Ankara’nın dayatma ekonomik politikaları ve kapitalist ekonomik kriz, son dönemde sömürüyü, eşitsizliği ve yoksulluğu derinleştirmiştir. Krizin faturası emekçi halka ödetilmeye çalışılmaktadır.

“Yaşasın Kıbrıslıtürk ve Kıbrıslırum işçilerin Ortak Vatan yaratma mücadeleleri!”

Hiç olmadığı kadar baskı, sömürü ve kölelik koşuları ile karşı karşı olan çalışanların bir araya gelip, dayanışma içerisinde mücadele etmekten başka seçenekleri yoktur.

Ortak Vatan’a ulaşmak için ortak mücadele bizi bekliyor. Yurdumuzun bütünlüğünü sağlayıp, tüm Kıbrıslıların insan haklarına saygılı, birlikte özgürce yaşayacağı günlere ulaşmak ve sosyalizm bayrağını açmak temel amacımızdır.

Savaşsız, Sınıfsız, Sınırsız, Cinsiyetsiz, Sömürüsüz, Eşit ve Adil bir Kıbrıs ve Dünya için kararlı mücadelemize devam edeceğiz.

Yaşasın 1 MAYIS!
Yaşasın Kıbrıslıtürk ve Kıbrıslırum işçilerin Ortak Vatan yaratma mücadeleleri!
Yaşasın Sosyalizm!”Başa dön tuşu