DünyaManşet

Gözler Kılıçdaroğlu’nda: Bu akşam saat 22.00’de açıklayacağım

Erdoğan vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor” iddiasında bulunan Türkiye ana muhalefet Partisi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu akşam saat 22.00’de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim” dedi

Kılıçdaroğlu saat verdi: Bu akşam saat 22.00’de açıklayacağım

Partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bomba bir iddia geldi.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Türkiye merkezli paralel yapılarla yurt dışında devasa paralar aktarıyor”

“Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan, vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla yurt dışında devasa paralar aktarıyor. Bunların başında da Erdoğan’ın aile bireyleri geliyor. Yurt dışında kurdukları bu paravan kurum üzerinden o yabancı ülkede oturma ve çalışma izni çıkarmak istiyorlar. Bu birkaç yüz kişiyle sınırlı.

Yani “Ey Pensilvanya” diye bağıranlar şimdi kendi Pensilvanya’larını oluşturma telaşındalar. Şunu çok iyi bilmen gerekiyor suça bulaşmış bürokrat. Bu birkaç yüz kişiyi kurtarma operasyonunda sen yoksun. O uçaklarda yeri ayrılanlar arasında da sen olmayacaksın. O uçağın kapısı sana hiç açılmayacak. Ben en iyisi bu akşam saat 22.00’de bu skandalı açıklayayım, sen de beni dinle. Amacım pisliğe bulaştırdıkları bu sarmaldan seni yol yakınken kurtarmaktır.

“Erdoğan sakın reddetmeye kalkma”

Senin üzerinden bitkisel hayata soktukları devleti yeniden canlandırmaktır. Ey devletin şerefli bürokratları bunlarla birlikte sizi de akşam 22.00’de bekliyorum. Sizlerin benim başımın üzerinde yeriniz var.

Akşam 22.00’de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim, milletimi de bekliyorum. Erdoğan sakın reddetmeye kalkma, bütün belgeler elimizde”Başa dön tuşu