KıbrısSağlıkSürmanşet

Katılacak olanlar; “Ruh Sağlığı” ve “Yaşlı Hakları” temalarından birini seçebiliyorYaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği‘nin “4. Sessiz Çığlık Mektup Yarışması” başvuru süresi uzatıldı

Katılacak olanlar; “Ruh Sağlığı” ve “Yaşlı Hakları” temalarından birini seçebiliyor

Yazılı açıklama yapan dernek, toplumda yaşlıların ve ruh sağlığı sorunu yaşayan hastaların ihtiyaçlarına dikkat çekmek, toplumda farkındalık yaratmak ve duyarlılığı artırmak amacıyla düzenlediği “Sessiz Çığlık Mektup Yarışması”nın dördüncüsünün başvuru süresini 30 Haziran’a kadar uzatıldığını açıkladı.

Sponsorluğunu Albank ve Asbank’ın üstlendiği bu yarışmada, birinci gelen yarışmacıya 5 bin TL, ikinci gelen yarışmacıya 4 bin ve üçüncü gelen yarışmacıya ise 3 bin  TL nakit ödül verileceği belirtildi.

Açıklama şöyle devam etti;

“Yarışmaya katılacak olanlar, ‘Ruh Sağlığı’ ve ‘Yaşlı Hakları’ olarak belirlenen iki temadan birini seçebiliyor.

Ruh sağlığı sorunu yaşayanlar veya ruh sağlığı sorunu olan akrabalarına bakımını üstlenen yakınları, hayat hikayelerini ve toplumda karşılaştıkları zorlukları, görünmez engelleri bir mektup ile aktararak yarışmaya katılabilir.

Yakınları veya çevresi tarafından maddi veya manevi istismar edilen bir yaşlı olanlar veya yaşlısına en zor şartlarda bakım veren yaşlı yakınları ise yaşadıkları sorunları bir mektup şeklinde yazıp ‘Yaşlı Hakları’ temasında yarışmaya katılabilir.

İsmini açıklamak istemeyen yarışmacılar, rumuz ile katılabilecek ve kazanması halinde ödülünü bir aracı ile alması sağlanacaktır. Hiçbir katılımcının mektubu yazılı ve sözlü onay alınmadan kimseyle paylaşılmayacaktır.

Katılmak isteyen yarışmacılar mektuplarını e-posta yolu ile [email protected] e-posta adresine gönderebilirler. Katılımcılar mektubun sonuna isim, soyisim – veya rumuz – ve ulaşabileceğimiz bir telefon
numarası yazmaları gereklidir. Daha fazla bilgiye şu telefon numaralardan ulaşabilirler: 0548-855 4065 / 0533-8649955 / 0542-8883010.

Mektup yarışmasının katılım şartları ve daha fazla bilgi için http://www.yaslihaklariveruhsagligi.org/ sayfasını ziyaret edilebilir.

YARIŞMA ŞARTNAMESİ’NE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZBaşa dön tuşu