KıbrısManşet

KTÖS, PEO’yu ziyaret ettiKıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), iki toplumlu ilişkileri ileriye taşımak adına dost örgütlere başlattığı ziyaret çerçevesinde bugün PEO’yu ziyaret etti

Karma evliliklerden doğan çocukların sorunları konuşuldu

KTÖS PEO’yu resmi ziyaretinde, PEO Genel Sekreteri Sotirulla Haralambus ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede her iki kurumun yetkilileri yer aldı.

ozgur_gazete_kibris_ktos_peo

KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş, gerçekleştirdikleri ziyarette Kıbrıslıtürklerin Avrupa Birliği’nin uygulamaları ve düzenlemelerinden daha geniş kapsamda yararlanabilmeleri ve Kıbrıs Türk toplumunun eşit kurucu ortağı olduğu Kıbrıs Cumhuriyeti’nden doğan vatandaşlık haklarına erişimin kolaylaştırılması için PEO’dan sürecin içine dahil olmasını beklediklerini belirterek, Kıbrıslıtürklerin yerinin birleşik Kıbrıs ve AB olduğunu bir kez daha vurguladı.

Toplantıda Kıbrıslı Türkler ve AB arasındaki yakınlaşmaya ilişkin görüş ve öneriler paylaşılırken, Kıbrıslıtürklerin eğitim, kültür ve sosyal alanda yaşadığı zorluklar aktarıldı.

Karma evliliklerden doğan çocukların sorunları, Kıbrıs Türk Toplumu’nun Erasmus + programı dışında kalmasının yarattığı olumsuzlukların tartışıldığı görüşmede, öğretmenlere yapılan örgütlü saldırılar ve toplumun yaşadığı ekonomik eşitsizlikler ile ilgili bilgi paylaşıldı.Başa dön tuşu