EkonomiInstagramKıbrısManşet

Maviş: Vatandaş değil, bu rezaleti yaratanlar artık bedel ödemeli ve o koltuklarda oturmamalıdır

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Burak Maviş, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu‘nun (Kıb-tek) açıkladığı yüzde 7’lik zammın yanında, pahalılaşacak olan mal ve hizmetlerin bedelinin de “sırf birileri koltukta kalsın diye” vatandaş tarafından ödeneceğine işaret etti, asıl bedel ödemesi gerekenlerin de bu rezaleti yaratanlar olduğunu vurguladı

Maviş: Siz ihalesiz akaryakıt alımı yapın ama faturayı vatandaş ödesin

Sendika adına yazılı açıklama yapan, geçtiğimiz gün yapılan yüzde 7’lik elektrik zammına işaret etti, bunun bedelini vatandaşın değil, Kıb-tek’i yönetenler ödemesi gerektiğini söyledi.

Maviş, “Siz ihalesiz akaryakıt alımı yapın ama faturayı vatandaş ödesin. Siz şaibeli istihdamlar yapın ama zararı vatandaş ödesin. Siz kuruma yatırım yapmayın ama derdini vatandaş çeksin. Siz kurumu zarara uğratın bedelini vatandaş ödesin” ifadeleriyle zamma tepki gösterdi.

“Tüm bu rezaleti yaratanlar artık bedel ödemeli ve o koltuklarda oturmamalıdır”

Hayat pahalılığını yüzde 1’lerde açıklayan hükümetin elektriğe önce yüzde 15, şimdi ise yüzde 7 zam yapmasının izahı olmadığını ve bu durumun kabul edilebilir olmadığını kaydeden Maviş, hem Kıb-tek yönetiminin hem de ilgili Bakanlığın koltukta kalması uğruna, vatandaşın zamların yanında pahalılaşacak olan mal ve hizmetler için de ikinci bir bedel ödeyeceğini söyledi.

Maviş, “Efendiler! Vatandaş temel gıdaya nasıl ulaşırım, nasıl barınırım, çocuğuma nasıl bakarım derdindeyken, geçinemezken, kışı battaniyeye sarılıp geçiremez! Bir kilo ete muhtaç ettiğiniz vatandaşı, yargılayıp hapse düşürenler; Bir kurumu zarara uğratıp, bedelini vatandaştan talep edemezler! Tüm bu rezaleti yaratanlar artık bedel ödemeli ve o koltuklarda oturmamalıdır” ifadelerini kullandı.Başa dön tuşu