InstagramKıbrısManşet

Maviş: Okullardaki güçlendirme çalışmalarında sona yaklaşıldı

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Burak Maviş, Mustafa Kemal İlkokulu ve Mehmetçik İlkokulu’ndaki güçlendirme çalışmalarının sona yaklaştığını söyleyerek, seslerini yükseltmeye ve tüm okulların güvenli binalara kavuşması için mücadeleye devam edeceklerini vurguladı

Maviş: Kullanılan malzeme ve uygulanan teknik açısından iyi bir örnek oluşturması bizler için önemli

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Maviş, Mustafa Kemal İlkokulu ve Mehmetçik İlkokulu’ndaki güçlendirme çalışmalarının sona yaklaştığını söyledi.

Kullanılan malzemenin ve uygulanan teknik açının iyi bir örnek oluşturmasının önemli olduğunu belirten Maviş,  “Ayrıca ülkemizin yetiştirdiği mimar, mühendis ve alanında uzman olanlar teknik kontrölüne yürütülen yapım işlerinde bir eksiklik görürlerse sıradaki binalar için sağlıklı yeni modeller tasarlayabileceklerdir” dedi.

Bir 3 kişi görseli olabilir

“Geniş anlamıyla 124 okulun 405 binasının her birine onlarca laboratuvar testi yapıldı”

Maviş, şöyle devam etti;

“Yakın zamanda gördük ki eğitim yılı başladıktan sonra Çayırova İlkokulu, Şht. Yalçın İlkokulu ve son olarak Necati Taşkın İlkokulu’nda da kullanım dışı binalar tespit edildi. Zamanla yarıştığımız bu süreçte çocukların, öğretmenlerin güvenliği eleştirme hakkımızdan önce gelmektedir.

Fotoğraf açıklaması yok.

162 okuldan 124’ünün depreme performans analizlerine veri sağlayacak mevcut yapı malzemelerinin testi İMO yapı malzemeleri ve zemin mekaniği Laboratuvarı tarafından yapıldı.

Geniş anlamıyla 124 okulun 405 binasının her birine onlarca laboratuvar testi yapıldı. Tüm okulların gecikmiş ihale aşamasının tamamlanmasını takip ediyoruz.

Sesimizi yükseltmeye, tüm okulların güvenli binalara kavuşması için mücadeleye devam edeceğiz”

Fotoğraf açıklaması yok.Başa dön tuşu