InstagramKıbrısSiyasetSürmanşet

Maviş: Belediyelerin eğitimde daha fazla söz sahibi olmaları gerekiyorKıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Başkanı Mustafa Baybora, Genel Sekreter Burak Maviş ve Eğitim Sekreteri Süleyman Gelener, Lefkoşa‘daki okulların yoğunluğu ve yeni dönemde okul nüfuslarının artması ihtimaline karşı alınabilecek önlemler ile ilgili Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı ile bir araya geldi

Maviş: Belediyelerin eğitimde daha fazla söz sahibi olmaları gerekiyor

Maviş görüşmede, okullar için belediyelerin önemli olduğuna vurgu yaparak, birçok noktada belediyelerin, ihtiyaçların karşılanmasında kolaylaştırıcı olduğunu söyledi.

Maviş, artık belediyelerin eğitimde daha fazla söz sahibi olmaları gerektiğini belirterek, merkeziyetçi eğitim yapısından yerel ve okul odaklı sisteme geçilmesi gerektiğini ifade etti.

(Soldan sağa) Burak Maviş, Mehmet Harmancı, Mustafa Baybora, Süleyman Gelener

Maviş, ziyaretlerin temel amacının nüfus yoğunluğu oluşabilecek okulların ihtiyaçlarını şimdiden planlayabilmek olduğunu belirtti.

Maviş, belediyenin çocuk odaklı projelerini takdir ettiklerini söyleyerek, iki kurumun iş birliği ile daha geniş bir alana çocuk odaklı projeleri taşımak istediklerini vurguladı.

Maviş, görüşme esnasında sendikanın hazırlamış olduğu “Öğleden Sonra İki Gün Eğitimin Değerlendirmesi, İhtiyaç Analizi ve İyi Örnekler” ile “Anket: Eğitim Bakanlığının Öğretmenlik Mesleğine ve Öğretmen Haklarına Karşı Tutumu” isimli çalışmaları da Lefkoşa Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’ya sundu.Başa dön tuşu