KıbrısManşet

Lefkoşa ve Gaziveren’de uyuşturucu operasyonu

Ortaköy’de Yüzbaşı Tekin Yurdabak Caddesi üzerinde, 18.10.2020 tarihinde, saat 12:30 sıralarında, devriye halinde bulunan bir polis ekibi tarafından şüpheli vaziyette görülen A.M.B.(E-23) ve G.A.(E-23)’nın üzerilerinde yapılan aramada, tasarruflarında yaklaşık 2 gram hintkeneviri olduğuna inanılan madde bulundu.

Zanlılar tutuklandı, soruşturma devam ediyor.

Alayköy’de, birinci derecede askeri yasak bölge içerisinde askeri personel tarafında şüpheli vaziyette tespit edilen K.U.(E-40)’nun üzerinde polis ekipleri tarafından yapılan aramada da yaklaşık 28 gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.

Zanlı tutuklandı.

Gaziveren’de saat 18:30 sıralarında ise Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tararından gerçekleştirilen operasyon sonucu, ağaçlık bölgede önceden gömülü olarak bulunan uyuşturucu maddeleri almaya gelen H.K.(E-40), görevli polisleri fark etmesi üzerine kaçmaya çalıştığı sırada polis tarafından yakalanarak tutuklandı.

H.K’nin üzerinde yapılan aramada yeşil reçeteye tabii 4 adet Suboxone marka hap bulunurken, bahse konu arazide yapılan detaylı aramada ise gömülü vaziyette yaklaşık 5 gr ağırlığında sentetik cannobinoid olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındı.

Soruşturma devam ediyor.Başa dön tuşu