KıbrısSürmanşet

“Yeni Renkler Grubu II. Karma Resim Sergisi” açıldı

Lefkoşa Türk Belediyesi ve çeşitli kuruluşların destekleri ile Ozan Özgenler Atölyesi öğrencilerinin oluşturduğu “Yeni Renkler Grubu II. Karma Resim Sergisi” açıldı

“Yeni Renkler Grubu II. Karma Resim Sergisi” açıldı

Merkez Lefkoşa Sergi Salonu’nda LTB Asbaşkanı Akın Aktunç’un katılımı ile renkli ve coşkulu bir ortamda gerçekleştirilen sergi etkinliğine resim yapmaya tutkulu çocuklar ve gençlerle birlikte aileleri de katıldı.

Ozan Özgenler

Etkinlikte bir konuşma yapan resim öğretmeni Ozan Özgenler, hayatta her zaman çok güzel mucizelerin olduğuna inandığını ifade ederek, emeği geçen öğrencileri onurlandırdıkları bu etkinliğe katkı koyan tüm ailelere de teşekkür etti.

LTB Asbaşkanı Akın Aktunç ise konuşmasında çocukların sanat ve sporla uğraş vermesinin önemine işaret ederken, en büyük alkışı hak edenlerin çocuklara bu değerleri veren öğretmenler olduğunu belirterek, Özgenler’i tebrik etti.

Sergi 26 Ekim Çarşamba gününe kadar halka ve ziyarete açık

Sergiye katkıları nedeni ile LTB Başkanı Mehmet Harmancı için hazırlanan plaket, Başkan Harmancı’nın yurt dışında olması nedeni ile Aktunç’a takdim edildi.

Sergide eserleri bulunanlara anı plaketi takdim edildi

Sergide eserleri yer alan Ali Tunçbilek, Alpay Kortaş, Ateş Noburdalı, Beren Erzurumlu, Burak Taşkapılı, Doruk Vahdettin, Deniz Yılmaz, Ediz Elgin, Leo Cemali Temizyürek, Lara Lily Temizyürek, Naim Güler, Niyazi Güler, Nilgün Ayza Sergil, Nur Tunçalp, Salih Tunçbilek ve Şengül Feride Sergil’e Ozan Özgenler tarafından özel olarak hazırlanan anı plaketi takdim edildi.

Etkinlik, Lefkoşa Belediye Orkestrası’nın müzik dinletisi ve yoğun bir katılım gösteren aileler ve sanatseverlerin sergilenen eserleri incelemesi ile sona ererken, sergi 26 Ekim Çarşamba gününe kadar halka açık şekilde devam edecek.Başa dön tuşu